Самостійне виконання вправи 209(за підручником)(ЛВ, ПК) — КиберПедия 

Организация стока поверхностных вод: Наибольшее количество влаги на земном шаре испаряется с поверхности морей и океанов (88‰)...

История развития хранилищ для нефти: Первые склады нефти появились в XVII веке. Они представляли собой землянные ямы-амбара глубиной 4…5 м...

Самостійне виконання вправи 209(за підручником)(ЛВ, ПК)

2024-02-15 18
Самостійне виконання вправи 209(за підручником)(ЛВ, ПК) 0.00 из 5.00 0 оценок
Заказать работу

Встановіть відповідність. З’ясуйте граматичні ознаки головних членів

Речення. Чи всі прислів’я односкладні речення?(ЛК)

Не святі…Здобудеш повну освіту - …І тяжко нести, …Не копай другому яму,… Всякий свого щастя…Осла взнаєш по вухах,… . Слово – не полова,…

Довідка: горшки ліплять; побачиш більше світу; і жалко кинути; бо й сам упадеш; коваль; а дурня – по балачках; язик – не помело.

 

5. Складіть діалог на тему: «Не кажи чому учився, а чого пізнав»(Нар  

творч). (ЛА, ПА)

Розумова гімнастика. Поясніть фразеологізм і введіть у речення(ПВ);

передайте його пантомімою (К):

Передати куті меду.

V . Підсумок уроку.

Метод «Рюкзак»

 

V І. Домашнє завдання.

1. Опрацювати теоретичний матеріал за підручником; скласти алгоритм (В), зробити короткі записи ).

Виконати вправу з підручника 211.(К)

Скласти твір за прислів’ям «Не кайся рано вставати, а замолоду  

 вчитись». (А)

Тема. Безособові речення

Мета: поглибити знання учнів про односкладні дієслівні речення; сформувати поняття про безособове речення, способи вираження в ньому головного члена; розвивати творчі вміння аналізувати, трансформувати й конструювати безособові речення, у яких головний член речення має різні способи морфологічного вираження; формувати вміння визначати стилістичну функцію цих синтаксичних конструкцій у текстах різних стилів мовлення; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу поглиблювати відомості про видатних людей України.

 

Методи: «Мозкова атака», «Розумова гімнастика», творче спостереження із елементами зіставлення, «Навчаючи - учусь», лінгвістичний експеримент.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Обладнання: підручник, опорна схема, тексти.

 

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання.

Лінгвістичне повідомлення «Односкладні речення».(А)

Орфографічно - пунктуаційний практикум(В,К)

Орфографічну норму порушено в рядку

А день у день, без кінця-краю, не до вподоби

Б без упину, безперестанку, у стократ

В по двоє, удвох, по-друге

Г хтозна-коли, до ладу, рік-у-рік

Орфографічну помилку допущено в рядку

А район, майорить, майонез

Б бадьорий, мільйон, альбатрос

В Ньютон, бельетаж, медальон

Г пюре, компаньйон, шиньйон

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

Прийом «Метафоризації» (Учням роздаються метелики. Кому попадеться метелик із позначкою, той учень переказує притчу, використовуючи односкладні речення)

Урок метелика

Якось у коконі з'явилася маленька щілина. Людина­, яка випадково проходила повз, досить довго стояла і спостерігала, як через цю маленьку щілину намагається вилізти метелик. Пройшло багато часу, метелик начебто облишив свої зусилля, а щілина за­лишилася все такою ж маленькою. Здавалося, мете­лик зробив усе що міг, і сил у нього більше не залишилося.

Тоді людина вирішила допомогти метелику і, взявши ­ножа, розрізала кокон. Метелик відразу вийшов нього, але його тільце було слабким та немічним, а крила прозорими й ледь рухалися.

Людина продовжувала спостерігати, очікуючи, що ось-ось крила метелика розпpaвляться й зміцніють, і він полетить. Але цього не сталося!

Решту життя метелик волочив по землі своє слабе ­тільце, свої згорнуті крила. Він так і не зміг літати. А все через те, що людина, бажаючи йому допомогти, не розуміла того, що зусилля, які необхідн­о докласти для виходу через вузьку щілину кокона, необхідні метеликові, щоб рідина з тіла перейшла в крила й щоб він зміг літати. Життя змушувало метелика із зусиллями залишати оболонку, щоб надалі він рости й розвиватися.

Іноді саме зусилля необхідне нам у житті. Якби нам дозволено було жити, не зустрічаючись із труд­нощами, ми були б обділеними. Ми не змогли б бути такими сильними, якими є зараз. Ми ніколи не змо­гли б літати.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу


Поделиться с друзьями:

Папиллярные узоры пальцев рук - маркер спортивных способностей: дерматоглифические признаки формируются на 3-5 месяце беременности, не изменяются в течение жизни...

Автоматическое растормаживание колес: Тормозные устройства колес предназначены для уменьше­ния длины пробега и улучшения маневрирования ВС при...

История развития хранилищ для нефти: Первые склады нефти появились в XVII веке. Они представляли собой землянные ямы-амбара глубиной 4…5 м...

Археология об основании Рима: Новые раскопки проясняют и такой острый дискуссионный вопрос, как дата самого возникновения Рима...



© cyberpedia.su 2017-2024 - Не является автором материалов. Исключительное право сохранено за автором текста.
Если вы не хотите, чтобы данный материал был у нас на сайте, перейдите по ссылке: Нарушение авторских прав. Мы поможем в написании вашей работы!

0.008 с.